Ali Kaan BAŞHAN

Kendi Kişisel Blogum

Son Yazılar

Tiksindiğim şey

Yapacak İşlerim Oldu mu Tiksiniyorum

Aklımda yapmam gereken şeyler olduğunda, aklımdan çıkmadıklarında, sürekli onları hatırladığımda inanın tiksiniyorum. Tiksindiğim şey o yapacağım iş değil, onun vermiş olduğu o sorumluluk duygusu. Belkide hissettiğim şeyi yanlış yorumluyorumdur, tam olarak karar veremiyorum aslında, fakat bence böyle. İnan yapacaklarımı yapabilirim fakat onlara, zamanımdan bu kadar çok ayırırsam kötü hissedecekmişim gibi geliyor. Yapacaklarımda bir öğrencinin ders çalışması gibi şeyler, önemli şeyler yani 😀 . Neyse sürekli erteleye erteleye, arada aklıma geldikçe yaptığım iştende zevk almıyorum, hevesim kaçıyor.

Ertesi Günde

Bu yazıyı yazarken sınava çalışmam gerekiyordu ve son gündü. Şimdi sınav bitti ve ertesi gün bu yazının devamını yazıyorum. Sınavdan çıkınca biraz daha iyi hissettim, sınav pek iyi geçmesede. Ama sınıfta kaldıracak kadarda değil hani. Neyse konuyu nasıl devam ettireceğim yine bilmiyorum. Belki yapacak işleri varken onu sürekli kafaya takanlardan olmayabilirsiniz böylece hayat daha çok hoşunuza gidiyor olabilir. Büyük ihtimalle de gidiyordur 😀 . Ama kafaya taktığım için, aklıma sürekli geldiği için, diğer şeylerin hoşuma gitmesini engellediği için kendini illa yaptırıyor süresi geçene kadar. Bu yüzden de yapılması gerekenleri bir tık daha fazla yapıyorum. Yapılması gerekenleri yeterince düzgün yapıyorum demiyorum bakın 🙂 .

Bu kişisel blogada yazı yazmak, daha doğrusu fazla ara vermeden yazı yazmak, yapılması gereken şeylerden. Yarında sınavım var ve ben şuan bu yazıyı yazıyorum. Bu sınavın bir kısmına daha önce çalışmıştım, oldukça daha önce 🙂 . Kalan kısmına da birazdan çalışıp, en azından şimdilik öyle düşünüyorum, daha sonrada önceden çalıştığım, fakat muhtemelen şuan hatırlamadığım konulara bir daha bakacağım. Yarında sınava gireceğim, daha girmeden bu dersten kalacakmışım gibi geliyor. Çok değişik değil mi? Bir öğrenci için son derece normal demek isterim. Yeterince çalıştığına emin olan ve olmayan iki öğrenci tipi arasından, ben bu sınav için yeterince çalıştığına emin olmayan öğrenci sınıfında olduğum için, oldukça az önce düşündüğüm düşünce içerisindeyim. Durum böylede olsa son gün, sınava 12 saatten az bir süre kala, o kadar konuyu  çalışıp sınava girmenin heyecanı beni benden alıyor 🙂 Şaka !

“Yapacak İşlerim Oldu mu Tiksiniyorum” için bir cevap

  1. Beyda'nın Kitaplığı dedi ki:

    Bende o kadar çok bekleyen yazı var ki, bende yetişemiyorum. Sınavında başarılar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yazılardan Haberin Olsun Mail adresim:

Kategoriler