Ali Kaan BAŞHAN

Kendi Kişisel Blogum

Son Yazılar

sınav haftası

Sınav Haftası Demek Sınav Haftaları Demek

Kaç gündür sınavlarım başlayacak diye huzursuzum. Ders çalışmadığın için huzursuzsun, ders çalışanlar öyle olmaz diyor olabilirsiniz fakat istediğin kadar ders çalış sonuçta hocanın nereden soracağını bilmediğin sürece yeterince ders çalıştım demek imkansıza yakın bir şey. O kadar sayfa, konu, soru tarzı ve sınavda çıkabilecek pek karşılaşılmayan soru tarzları derken her bir şey olabilir sınav anında. Okuduğum okulda sınavlar iki hafta sürecek, sınavlar başlamadan bir süre önce çalışmaya başladım. Çalıştıkça daha da yavaş gidiyormuşum gibi hissetmeye de başladım 😀 O kadar dersin konusunu daha bir ders için bile bitiremiyorken nasıl bitireceğim konusunda şüpheyi bırak kesinliklerim var. Eğer normalimin dışına çıkıp bir şeyler yapmazsam, bu derslerden kalmam ihtimali yüksek bir durum. Bu yazıyı da yazarken stresli bir şekilde yazıyorum zaten. Sınav, ders konusu aklıma gelmeyince evde huzurlu huzurlu dururken, oyun oynarken, dizi,film,anime ve başka başka şeylerle ilgilenirken bu konular aklıma gelince huzur falan kalmıyor. İnsanlar genelde bitsin gitsin ister fakat ben öyle istemiyorum. Ben ben ne zaman kendimi hazır hissedersem sınav o zaman olsun istiyorum ( sonsuzluk 😀 ) . Normalde site işlerine falan bu kadar bakmazdım fakat bu sınav zamanı başka şeylerle ilgilenmek için o kadar yüksek bir istek var ki içimde anlatılmaz yaşanır, yaşıyorsunuzdur da zaten yada yaşamışsınızdır eğer hatırlıyorsanız.

Ders Çalışmak Sürekli Bir Tık İlerde

Ders çalışmaya karar vermesine veriyorum fakat bir tık ilerisi derken o zamanla , başlangıç zamanıyla bir türlü aynı zamanda olamıyorum nedense. Ders çalışmam biraz biraz gecikirken bir şekilde başlıyorum. Sonra fark ediyorum ki gece geç olmuş. Yok Ali Kaan diyorum, ders çalış. Gece geç saatte ders çalışınca da ( çok kısa bir süre bile olsa ) sanki kendimi oldukça fazla ders çalışan biriymiş gibi sanıyorum. 😀 Bu yazıyı yazarken karar verdim tam şuanda bu yazı bitince kapatacağım bilgisayarı ders çalışacağım. Bitireceğim en yakın sınavın konularını. Yazıyı yazarken böyle hevesleniyorum ama yazı bitince de aynı heves kalacak mı acaba ? İnanın bu stres dediğimiz şey en azından sınav stresi için diyorum. Korku bence. Kendimi hatırlıyorum lise zamanlarından böyle hissetmiyordum ama şimdi sınav stresi diye kelime çıkarmışlar sınıfta kalmanın, düşük not almanın korkusunun kibar hali. Yaşanan şey aynı sadece söylendiğinde duyulan kelimeler başka.

Son söyleyeceklerim , olabildiğince bu son kısmı her yazıda yapmaya çalışıyorum ki bir sonuçla bitirebileyim. İstediğiniz kadar günü gününe çalışın diye söyleyin, eve gidince tekrarla diyin yada başka başka şeyler. Sonuçta insanım ve yapmak istediklerimden yapabilmeye imkanım olan şeyler daha çok hoşuma gidiyorsa, ders yada pek aciliyet gerektirmeyen sorumluluklar sonraki yapılacaklara atılıyor ve atıldıkça da atılıyor. Biz çok sıkılıp onlara da sıra vermedikçe. Onlar arkada beklerlerken, içten içe aklımızda olup bizi kötü hissettiriyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yazılardan Haberin Olsun Mail adresim:

Kategoriler