Ali Kaan BAŞHAN

Kendi Kişisel Blogum

Son Yazılar

öğrenci para

Param Bitince Öğrenci Olduğumu Fark Ettim

Yazı yazasım yoktu, en son ne zaman yazı yazdığıma baktım, 3 gün önce bir şey yazmışım. Kişisel blogum boş kalmasın diye bilgisayarın başına oturdum, oturdukça oturdum. Konu bulamayınca başka bloglara baktım. Girdiklerim fikir falan vermedi açıkçası. Şimdide onlara girmemin sağlamış olduğu bir katkıyı anlayamadan bu yazıyı yazıyorum. Çok isteksizce mi yazıyorum yoksa uykum olduğundan böyle mi hissediyorum bilemiyorum.

Gelelim konumuza, başlığı şimdi yazdım ama yazdığımı unuttum ve şuan tekrar bakıyorum. Yazıyı yazan bile yazacağı şeyi bilmiyor diyebilirsiniz, güzel kısmı da bu zaten. Bir şeyin nasıl gideceğini bilmeden, hesap yapmadan devam etmek. Gerçek hayatta bunu yapamıyorum bundan dolayı anca bilgisayarda yapabildiğim şeylerden biride bu ve hoşuma da gidiyor. Kısaca durumdan bahsedeyim. Okuldan dolayı başka bir şehirdeyim, evdekiler para gönderiyorlar. Evde kalıyorum. Yemek yapmak zor geldiğinden tost yiyorum yada dışarıdan söylüyorum. Bir süre önce banka hesabıma baktığımda önceden birikmiş olan paramın artık olmadığını fark ettim. Bundan dolayıda yemek yapma zamanının artık geldiğini gördüm. Okullar açılalı 2 ay falan olmuş he 😀 . İnternette öğrenciye göre yemekler için aramalar yaptığımda bazı siteler buldum. Yarın bir sıkıntı olmazsa yemek yapacağım. Yazılarımı da çok kısa tutmak istemediğimden şuan uzatmaya çalışıyorum.

Öğrenciyim

Parayla öğrenciliğin ne ilgisi var, öğrenci olmasanda paran bitebilir diyebilirsiniz, fakat genelde insan kazandığı parayı harcarken daha çok düşünüyor ve çoğu öğrenci parayı evdekilerden aldığından dolayı böyle bir başlığın uygun olduğunu düşündüm en azından bende durum böyle. Paraya neden taktın bu kadar dersen de bazı indirimler var şuan ki 1-2 gün için ve param olmadığı için alamıyorum. Borca girip alsam mı diye düşündüm fakat sırf istiyorum diye yani ihtiyaç değil, istek oldukları için almamaya karar verdim. Bunu kararlaştırırken de oldukça düşündüm. Şuan bile böyle yapmaya kendimi zorluyorum. Seneye artık diyorum 🙂 Başka bahsetmek istediğim şey olarak aklıma sınavlarımın bittiğini söylemek geliyor. Sınavlarım bitince hayattan tekrar zevk alan biri olmasamda, en azından düzgün uyuyabiliyorum. Sınava geç kalacağım diye normalden erken uyanıyordum çünkü ve uyandığım saatte yedeğin yedeği gibi saatlerdi.

Bitiriş konuşmam mı yoksa yazım mı demeliyim bilmiyorum, paranız varsa hayat güzel gelebiliyor. Paranız azalırsa, yada sıkıntılıysa, pek paranız olduğu zamanki gibi gelmiyor hayat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yazılardan Haberin Olsun Mail adresim:

Kategoriler