Ali Kaan BAŞHAN

Kendi Kişisel Blogum

Son Yazılar

Hortlamak

Hortlak Diye Kim Bilir Kaç Kişi

İnsanlar bilmedikleri şeylerden korkarlar. Örneğin bir böcek görseniz, o böceğin size verebileceği zararı bilmediğiniz halde hemen ondan kurtulmak istersiniz. Her belli bir grupta bir kaç kişi hariç, durum böyle. Çünkü her canlı aslında yaşamak ister ve bilmediği bir şeyin onun için tehlike oluşturabileceği düşüncesi yani bilmediği bir şeye duyduğu güvensizlik durumu onu bu tip davranışları yapmaya yönlendirir.

Şuan kalp krizi geçiren birinin belli bir süre sonra tekrar yaşamaya devam etmesinin mümkün olduğunu biliyoruz. Peki ya geçmişte? Geçmişte insanlar, bu tür şeylerden haberleri yokken böyle bir durumda yani öldükten sonra dirilen birini gördükten sonra burada hortlaktan bahsediyorum sizce ne yaptılar? Sadece onun öyle tekrar dirilip yaşamasına devam etmesini mi izlediler? Hortlak kelimesine baktığımız zaman hortlayan şey diyoruz. Sizinde fark edeceğiniz gibi kişi kelimesini kullanmıyoruz, onun yerine şey kelimesini kullanarak artık onun insan olmadığını, bizden biri olmadığını ve ne olduğu belli olmadığından dolayı korkumuzu gösterebileceğimiz bir şey olduğunu görüyoruz.

Yani sırf aklıma geldi diye yazıyorum bunu, yoksa bir şeyi söyleyeyim ve kişisel bloguma girenler faydalansınlar gibi bir düşüncem yok 😀 Geçmişte hortlayıp öldürülenler için üzüldüm biraz. Sonuçta aynı sensin fakat senin gibi olanlar seni dışlıyorlar. Senin gibi olanlar derken bir şey daha geldi aklıma. Aslında bakarsanız canlılar kendi türlerindeki diğer canlıları kabulleniyorlar diğer türlere göre. Nasıl böyle bir şey olabiliyor? Neden kendi türümüzü yani insanları diğer çoğu türe tercih ediyoruz? Her gün insan gördüğümüz için mi? Doğuştan gelen bir içgüdüden dolayı mı? Öyle öğretildiği için mi? Tabi bu bahsettiğim durumun dışında bu bahsetmiş olduğum duruma uymayan kişiler olabilir fakat siz benim neyden bahsettiğimi anladınız bence 😀

Bu yazının sonucu olarak ” Yaşayanları Öldürdük ” demek istiyorum.

“Hortlak Diye Kim Bilir Kaç Kişi” için bir cevap

  1. Beyinist dedi ki:

    Kişisel blogu hayırlı olsun. Bende kendi blogumda kendi düşüncelerini ve fikirlerimi paylaşıyorum.

    Benim gibi düşünen ve paylaşan birini görmek beni mutlu etti. Umarım blogun daim olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yazılardan Haberin Olsun Mail adresim:

Kategoriler