Ali Kaan BAŞHAN

Kendi Kişisel Blogum

Son Yazılar

yaşamak

Her Gün Yaşıyorum

Ne yazsam diye düşünüyorum. Başlığı atmasına attım fakat devamı gelecek mi bilmiyorum. Yaşamak, yaşadığının farkında olmak mı? Yaşamak, istediğini yapabilmek mi? Yaşamak, sıkıntısız bir hayatının olması mı? Yaşamak, sadece yaşamak mı? Bu soruyu düşünüyorum fakat cevap veremiyorum. Çünkü yaşadığımı fark ettiğimde öleceğimi de fark ediyorum. Şuan bizler yaşarken, sonsuza kadar bir hayatımız olacakmış gibi kabul ettiğimizden korkmuyoruz geçen her bir zaman için. İleride son anlarımızda da böyle mi olacağız acaba? O zamanda böyle mi hissedeceğiz? O zaman nasıl hissedeceğimi hayal etmeye çalışırken bile bir korku hissettim içimde.

Yaşıyorsan Anlat

Bana yaşadığını anlat deseler, ne derdim diye düşünüp, ona göre yazacağım bu yazının devamını. Üzüldüğümü fark edebildiğim için yaşıyorum. Yaşadığımı üzüldükçe fark edebiliyorum. Çünkü hatırlarım ki, oyun oynarken, güzel zaman geçirirken zaman çok çabuk geçip gider. Daha şimdi olan zaman, bir bakmışsın geç olmuş. Ama üzüldüğünde öyle olmaz. Üzüldüğünde, beğenmediğin, istemediğin durumlar olduğunda zaman yavaş geçer. Derler ya, üzüldüğünden,sıkıntı çektiğinden dahada büyümüş; Bence sebebi bu olsa gerek. Zamanı daha çok hissediyorsak, daha çokmuş gibi geliyorsa zaman, o zaman aynı zaman içinde, normalden daha çok büyümemiz gerekmez mi? Bunları fark ederken de yaşadığımızı, hala hayatta olduğumuzu fark ediyoruz. Üzülmeden geçirdiğiniz zamanlar ve üzülerek geçirdiğiniz zamanlar arasında bir seçim yapmanızı istesem muhtemelen üzülmeden geçirdiğiniz zamanları tercih edeceksiniz. Peki, hangisini daha çok hatırlıyorsunuz desem? Üzülerek geçirdiğiniz zamanları daha çok hatırladığınızı hatta hatırladığınız halde hatırlamıyormuş gibi yaparak kendinizi tekrar üzmemeye çalıştığınızı fark edeceksiniz muhtemelen. Böyle yazıyorum diye şuan üzgünken bunları yazdığımı düşünmeyin, sırf aklıma geldi diye yazıyorum.

Yaşamak hoşuma gidiyor  mu diye soracak olursanız, daha az sıkıldığımdan, evet hoşuma gidiyor derim. Bu yazıyı üzgünken okuyor olabilirsiniz bundan dolayı moral için bir kaç şey demek istiyorum; Seni üzen şey muhtemelen insanlar, onları görmek zorunda olmadığın gibi, eğer görüyorsan senin tercihinden dolayı, onlarla sonsuza kadar yaşamayacaksın ve kendinde sonsuza kadar yaşamayacaksın. Yani bu kadar üzülmene gerek yok, yapabileceğin bir şey yoksa bile bir gün daha geçti diye düşün. Geriye kalan kim bilir kaç … Böyle yazsam da insanın başına gelmesi ayrı bir şey bilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yazılardan Haberin Olsun Mail adresim:

Kategoriler