Ali Kaan BAŞHAN

Kendi Kişisel Blogum

Son Yazılar

derse geç kalmak

Derse Geç Kaldım

Geç Çıktım

Bugün evden bazı nedenlerden dolayı biraz geç çıktım. Derse yetişebileceğimi pek sanmıyordum çıktığım saatten dolayı ama yinede azda olsa bir şans vardı ve ara ara yoldayken saate bakıyordum. Derse yaklaşık 3 dakika geç kalmıştım, 2 dakikada sınıfın yoluna gitse 5 dakika falan geç kaldım derse ve kapıyı tıklatıp geç kaldığım halde girebilir miyim demek istemedim açıkçası. Bundan dolayı okula girdiğim gibi benimle aynı sınıfta olan başka geç kalmış gibi var mı diye arkama baktım. Yoktu 😀 bende kantine gittim direkt. Bugün bilgisayarımı yanımda getirdiğim için telefon internetini bağladım bilgisayara ve oyun oynamayı düşünürken güncelleme gelmiş oyuna bundan dolayı kapattım. O kadar güncelleme dosyasını indirecek zamanım yok çünkü. Başka bir şeyle ilgilenmem gerektiğinden o saat gelene kadar ( o saat dediğim 2. dersten bahsediyorum 😀 ) bu bloga bir şeyler yapmaya karar verdim.

Etrafa Bakınıyorum

Önce tasarımı için bir şeyler denedim fakat pek beğenmediğim için geri aldım. Şimdide yapacak bir başka şey olarak bu yazıyı yazıyorum. Sonuçta kişisel bir blog olduğundan istediğim şeyleri yazabilirim diye düşünüyorum. Konu sıkıntımda yok. Her şey şuan yaşanıyor. Kantinde oturuyorum ve etrafa baktığımda insanların arkadaşlarıyla oturduklarını görüyorum. Yanımda da bir kız grubu var biri bir yere gideceğini söylüyor içlerinden biride nereye diye soruyor konuşma orada bitiyor. İsteyerek mi soruyor yoksa laf olsun diye mi soruyor belli değil. Bense yanımda biri olmadığından 🙂 . Başka tarafa baktığımda, langırt oynayanlar var bende oynamak istiyorum aslında ama oynayana kadar hevesim oluyor. Oynamaya başladıktan sonra beceremediğimden de olabilir hevesim gidiyor hemen. Bir şeylerden hoşlanmak için o şeyde iyi olmanıza gerek yok ama beceremediğiniz bir şeyinde pek hoşunuza gideceğini sanmıyorum. Konuşacak biri olmadığından şuan, kantin çok gürültülüymüş gibi geliyor, olması gerektiği gibi.

Bu yazının bir sonucu olmayacak sanırım. Ara ara saate bakıyorum 2. ders saatini kaçırmamak için. Ona da geç kalmak istemem. Derse girmesen çok şey mi olur dersen; İmza atmak sınıfta kalmamak için oldukça önemli bir şey 😀 devamsızlık yani, girdiğimiz derslere imza atıyoruz ve toplamda 4 kere falan derse girmeme durumumuz var. Hakkımız kelimesini kullanmak istemiyorum bu şey için. Çünkü bu devamsızlık durumu, derse girmemize engel olabilecek yada güçleştirecek durumlar için olan bir şey ve olabildiğince derse girmem gerekiyor bundan dolayı. 2. dersin başlamasına zaman var hala ve bu yazıya başka neler yazabilirim, nasıl devam ettirebilirim bilmiyorum. Aklıma gelmişken söyleyeyim; Liseden bir farkı yok buranın. Devamsızlıktan dolayı burada da okula gidiyorum, burada da derslerde uykum geliyor, not alacağım diye ödev yapıyorum, sınavlar için ders çalışıyorum. Başka başka şeyler daha var ama yazasım gelmedi.

“Derse Geç Kaldım” için 4 cevap

  1. Akmenrha dedi ki:

    zamanı gelince üniversiteye geçeceğim ve o ortamda kaybolacağım büyük ihtimalle, lise hayatı boğdu resmen beni keşke zaman bir an önce geçse

  2. satrancali dedi ki:

    Yorum yazdığın için sağol 😀 ayrıca üniversitede aynı bence.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Yazılardan Haberin Olsun Mail adresim:

Kategoriler